czwartek, 30 sierpnia 2012

Ważne informacje na temat przewiertów sterowanych

Przewierty sterowane są tanią i najlepszą metodą prowadzenia nowego rurociągu. Warto wiedzieć o nich klika podstawowych rzeczy. Mogą się rozpoczynać i kończyć na powierzchni terenu. Jeśli jest taka potrzeba, na dowolnej, projektowanej głębokości można skrócić przewiert. Odbywa się to za pośrednictwem punktu wejścia i wyjścia.

Podczas wiercenia tunelu, konieczne jest, by żerdzie wiertnicze nie były odkryte na odcinku przekraczającym 1,5 żerdzi. Może to bowiem prowadzić do tego, że żerdzie niebezpiecznie się wygną. To powodować może ich uszkodzenie.

Kiedy już rurociąg zostanie przeprowadzony, nie trzeba go czyścić wewnątrz, jak ma to miejsce w innych metodach kładzenia rurociągu. Dzieje się tak, ponieważ przewierty sterowane dają możliwość przeciągania rury szczelnie zamkniętej, więc grunt nie dostaje się do jej środka. Umożliwia to także przeprowadzanie przewiertów mimo występowania wody gruntowej.

Bardzo ważne jest także zaprojektowanie odpowiednio większego otworu niż jest potrzebny. Takie działanie stosuje się szczególnie w wypadku, kiedy w pobliżu znajdują się już inne instalacje podziemne. Ma to uchronić je przed potencjalnym uszkodzeniem przez rozwiertak.